Oktatási arculatunk (beiratkozás)

Utoljára módosítva: 2017. március 16. (csütörtök) 14:35

Bemutatkozunk

A Béke Utcai Általános Iskola Szeged belvárosi iskolája. Jelenleg 19 osztályt működtetünk; napközis és tanulószobai csoportjaink száma 9.

Az első osztályokban különböző, de hagyományosnak tekinthető hangoztató-elemző-összetevő módszer szerint történik az oktatás. Az osztályok munkáját esztétikus, a gyermekekhez közel álló, az olvasást megszerettető tankönyvcsalád segíti.

Intézményünkben hagyományosan 2 tantárgy emelt szintű oktatása folyik:

• matematika
  • német nyelv

Választható oktatási formák iskolánkban:

• 3. évfolyamtól emelt szintű német nyelvoktatás,
  • 4. évfolyamtól „normál” óraszámú német vagy angol nyelvoktatás,
  • 5. évfolyamtól emelt szintű matematikaoktatás a 4. évfolyamtól vállalt „normál” óraszámú német vagy angol oktatás mellett.

Az emelt szintű oktatáson túl tradíciónk anyanyelvi oktatásunk nyelvi-kommunikációs készséget fejlesztő szemlélete. A kommunikáció a mindennapi élet kulcsfontosságú területe, az esélyteremtés lehetőségének, a műveltségnek és a tudásnak eszköze és eredménye egyszerre.

A kommunikációs kultúra kialakítását könyvtárunk használatával mint az információáramlás legfontosabb bázisával, valamint az 5. osztálytól induló informatika oktatásával erősítjük, ami jól felszerelt szaktantermünkben történik.

Lehetőség van órarenden kívül a szerb nyelv felvételére.

Valamennyi szaktárgy alapvető feladatának tekinti a tehetséggondozást. A tanórai munkát képességfejlesztő foglalkozások egészítik ki.

A tananyagban lemaradó tanulók felzárkóztatása, segítése egyéni foglalkozásokon, korrepetálásokon valósul meg.

A szülők igénye szerint alsó tagozatosainknak napközit, felsőseinknek pedig tanulószobai foglalkozást biztosítunk.

Iskolánk énekkara évről évre kiváló minősítést szerez.

A HAMMIDO művészeti iskola teremt lehetőséget a gyermekeknek a tanítás után a művészetekkel való foglalkozáshoz.

Az elmúlt tanévben elballagó nyolcadikosaink továbbtanulási adatai:

A tanulók

74,5%-a gimnáziumba
21,6%-a szakközépiskolába
3,9%-a szakiskolába nyert felvételt.

Szeretettel várjuk az iskolánkat választó szülőket és leendő tanítványainkat.

headlogo

2017. október 21. szombat