Könyvtárhasználati vetélkedő

Utoljára módosítva: 2018. március 26. (hétfő) 12:01

Lelkes kisdiákok versenyeztek

Március 21-én tartottuk iskolánkban a tankerületi könyv-és könyvtárhasználati vetélkedőt 3-4. osztályos tanulóknak.
Az első fordulóra a gyerekek iskolai könyvtáruk folyóiratának első számát készítették el. Ez annyira jól sikerült, hogy akár ténylegesen is megkezdődhet a szerkesztőbizottságok munkája. Rendkívül színes, sokoldalú, érdekes lapokat olvashattam.

A második fordulón szóban és írásban mérték össze tudásukat a résztvevők, akik igazán jól felkészülten jöttek a versenyre. Kemény munkával ugyan, de kellemesen töltötték el a délutánt. Szótárakat használtak, könyveket ismertettek és ajánlottak, internetről gyűjtöttek információkat, szöveget értelmeztek. Ismerniük kellett az ETO főosztályokat, a könyv részeit és adatait, valamint az előre kiadott két könyv tartalmára vonatkozó játékos feladatokat oldottak meg, sőt a fantáziájuk is szárnyalhatott.

A maximálisan elérhető pontszám 90 + 2 pont volt, s az alábbi eredmények születtek:

1. Béke Utcai Általános Iskola                                        81,5 pont
  2. Tabán Általános Iskola és AMI                                   79 pont
  3. Szegedi Dózsa György Általános Iskola                   76 pont
  4. Arany János Általános Iskola                                      75,5 pont
  5. Pallavicini Sándor Általános Iskola                           73 pont
  6. Rókusi Általános Iskola                                               68,5 pont
  7. Szegedi Vörösmarty Mihály Általános Iskola           61,5 pont
  8. Szegedi Orczy István Általános Iskola                      55,5 pont

Az első három helyezett csapat tagjai könyvjutalomban részesültek. Gratulálunk a tanulóknak és a felkészítő pedagógusoknak!

A feladatokat Berkó Gyuláné állította össze, s ő vezette le a vetélkedőt. A zsűri elnöke Kulcsár Marianna, a Somogyi-könyvtár gyermekkönyvtár részlegének könyvtárosa volt. A zsűriben iskolánk pedagógusai dolgoztak.

2018-03-21 Könyvtárhasználati

A tankerületi könyv- és könyvtárhasználati versenyen 1. helyezett:

A könyvmoly csapat tagjai: Ambrus Csenge, Balassa János, Hegedűs László, Pápai Hanna (4.b osztályos tanulók)

2018-03-21 1. helyezett könyvtárhasználati

tavasz