Pályázat intézményvezetői beosztás ellátására

Utoljára módosítva: 2018. március 07. (szerda) 20:15

Pályázati kiírás

Az intézményvezetői pályázat kiírása ezen a linken elérhető.

 

 

Tervezz fantasztikus ruhát!

Utoljára módosítva: 2017. november 06. (hétfő) 22:07

Divattervezői pályázat

20178áltisk small

 

Panaszkezelés iskolánkban

Utoljára módosítva: 2016. november 21. (hétfő) 18:01

Tisztelt Szülők!

Feltételezem, hogy a „békeutcás” szülők bizalommal voltak iskolánk iránt akkor, amikor gyermeküknek közösségünket választották. Erre a bizalomra különösen akkor van nagy szükség, amikor a mindennapi élet kikerülhetetlen velejárójaként a diák-pedagógus, a szülő- pedagógus kapcsolatban konfliktusok keletkeznek. Ezek megoldása csak a családi és intézményi keretek között zajló nevelés kompetenciáinak kölcsönös elismerésére épülhet. 

kezfogas

Nem jellemző, de időnként szülői reagálásként elhangzik: „Lerendezem én ezt az ügyet, majd betelefonálok a tankerületbe!”. Bár működik a dolog, azonban a panasz kivizsgálása, illetve a megoldás keresése kikerülhetetlenül visszakerül abba a közösségbe, azokhoz a szereplőkhöz, ahol, illetve akik között a konfliktus vélt vagy valós oka keletkezett.

A hasonló helyzetek további és pozitív tanulsága annak felismerése, hogy a probléma megoldása az érintettek közvetlen megszólításával itt a Béke és Jósika utca sarkán hatékonyan és gyorsabban megtehető. Úgy gondolom, hogy nemcsak eredményesebb, hanem lelkünknek is könnyebb az utóbbi út! 

Természetesen a panaszkezelési eljárás kezdeményezése nem jelenti a Szülő lemondását a jogorvoslat lehetőségéről!

Kívánom mindnyájunknak, hogy a panaszkezelés, ha mégis szükséges, akkor az eljárásrend 3. pontjának megfelelően záródjon le!

Szeged, 2016. október 13.

Tisztelettel:

Mészáros Zsolt
igazgató

 

DSD

Utoljára módosítva: 2017. március 22. (szerda) 13:49

DSD I. nyelvvizsga a Béke Utcai Általános Iskolában 

8. osztályos diákjaink immár 5 éve kapnak lehetőséget a DSD I. (Deutsches Sprachdiplom der Kulturministerkonferenz) nyelvvizsgára A2/B1-es szinten, amennyiben a Béke Utcai Általános Iskolában tanórai keretek között tanulják a német nyelvet.

A világ több mint 70 országában működik ez a vizsgarendszer, Magyarországon 40 általános és középiskola vesz részt az országok közötti projektben. A nyelvvizsga-bizonyítványokat a német állam állítja ki.

A tanórák és az előkészítő órák együttesen készítenek fel a nyelvvizsgára.

A vizsga egy írásbeli és egy szóbeli részből áll. Az írásbeli vizsga tartalmaz egy olvasás és egy hallás utáni szövegértés tesztet, valamint egy értekező fogalmazás megírását. A szóbeli vizsgán a megadott témakörökben (mindennapi élet), illetve egy választott témában kell bizonyítani a beszédtudást.

A 7. osztályosok számára próbavizsgát szervezünk, ahol a szóbeli vizsgához hasonlóan adhatnak számot tudásukról, a felkészülési folyamat részeként kipróbálhatják a vizsgahelyzetet.

Mindkét esetben a német államot képviselő vizsgaelnök értékeli a vizsgázók tudását.

 
Utoljára módosítva: 2017. október 19. (csütörtök) 12:57

2017-2018. tanév

 

2.a
osztálytanító: Varga Valéria

 1. Baka Anna
 2. Balogh Alexandra
 3. Benák-Tömöri Tamás
 4. Börcsök Lorenzó
 5. Farkas-Szörényi Péter
 6. Fogas Anna Sára
 7. Gyevi-Varga Róbert
 8. Horváth Tamás
 9. Horváth Vivien Jázmin
 10. Horváth Zalán
 11. Karl Anna
 12. Kéri Izabella
 13. Kotogány Gréta
 14. Kovács Armand
 15. Kovács Kornél Viktor
 16. Máthé Elisa Valerie
 17. Mayer Márkó Richárd
 18. Mencser Fruzsina
 19. Milutinovity Milla
 20. Papdi Boglárka
 21. Rédai Petra Panka
 22. Renkó Norbert Andor
 23. Szebeny Dávid Márk
 24. Tajti Máté

 

2.b
osztálytanító: Ács Eleonóra

 1. Ancsányi Áron
 2. Bagaméry Mirtill
 3. Balog Eliza
 4. Bányai Bazsó
 5. Bárány Zsófia Zita
 6. Dárdai Iván
 7. Erdélyi Márk Gábor
 8. Erdővölgyi Erik Zsombor
 9. Gajzer Endre
 10. Gyenes Luca Emma
 11. Hegedűs Fanni Kata
 12. Kerti Martin Róbert
 13. Kovács Ákos Roland
 14. Krabót Jakab Péter
 15. Martonosi Anna
 16. Masa Rebeka
 17. Putnik Alena
 18. Szalai Vivien
 19. Szigeti Réka Lili
 20. Szőke Anna
 21. Török Dávid
 22. Tulkán Csanád Tibor
 23. Varró Mátyás
 24. Viszkok Márk Dániel
 25. Zemanek Stella
 

1 / 13 oldal

nonap

2018. március 24. szombat
Gábor, Karina, Miléna

Holnap
Irén, Írisz, Irina
napja lesz.

mozanaplo

boldogiskola

matalent

NBT logo

tamop logo

Deutsches Sprachdiplom 300x218

logo comenius program

dth