Iskolán kívül is sikeresek

Utoljára módosítva: 2017. december 20. (szerda) 12:34

Sok éremmel gazdagodtak diákjaink

A mellékelt táblázatban felsoroltuk tanulóink eddig elért eredményeit.

2017-12-20 Eredmények

Ezüstérem az országoson

Utoljára módosítva: 2017. november 29. (szerda) 10:02

Siker a Bolyai matematika csapatversenyen

2017. okt. 6-án rendezték meg a Bolyai matematika csapatverseny megyei fordulóját.
A Béke Utcai Általános Iskolából a következő csapatokat hívták meg az eredményhirdetésre:

3. a

• Tulkán Dávid 4.a

Felkészítő pedagógusok:  Balassa Istvánné, Látó Angéla

megyei csoportkép 4

A negyedikes csapat november 18-án a Budapesten rendezett országos versenyen mérette meg magát.

Jól gondolkodtunk, számoltunk, érveltünk!

Az országos döntőn 2. helyezett lett csapatunk!

• Balassa János 4.b
  • Fülöp Anna 4.a
  • Kerekes András 4.b
  • Tulkán Dávid 4.a

országos döntő képe

2017-11-18 Bolyai országos

Jól kifőzték

Utoljára módosítva: 2017. november 29. (szerda) 10:20

Hansági kajacsata - 2017. október 25.

A Hansági Ferenc Szakiskola és Szakgimnázium által meghirdetett paprikáskrumpli-főző versenyen a 8.a osztályos csapatunk 2. helyezést, a 6.a osztályos csapatunk 3. helyezést ért el. Szakácsaink egy hangulatos délelőttöt töltöttek el az iskolában, és sok szép élménnyel gazdagodtak.

2017-10-25 Hansági Kajacsata

Életműdíjasunk - Dr. Berkó Gyuláné

Utoljára módosítva: 2017. november 15. (szerda) 10:42

Idén Berkóné Marika kapta
a Könyvtárostanárok Egyesületének Életműdíját

A díj átadására 2017. november 7-én a Könyvtárostanárok Egyesülete Jubileumi Őszi Szakmai Napján került sor.

Dr. Berkó Gyula Ferencné 1986 óta dolgozik a szegedi Béke Utcai Általános Iskolában. 1987-1997-ig a humán munkaközösség vezetője volt. A magyar nyelv és irodalom oktatása mellett 1996-tól ifjúsági könyvtáros tanárként tevékenykedett. 2013 szeptemberétől teljes munkakörben könyvtáros tanárként látja el feladatait – többek között a tankönyvrendelést is.KTE emlekerem 2017 Berkone

Húsz éves múltra tekint vissza a 3-4. évfolyamos diákok számára kidolgozott – előbb városi, majd tankerületi – könyv- és könyvtárhasználati vetélkedő, melynek során a gyerekek a könyvtár megismerésében mélyülnek el, és életkoruknak megfelelő olvasmányokkal dolgoznak játékos, kreatív módon. A verseny koncepciója és a minden évben megújuló feladatok kidolgozása dr. Berkó Gyuláné önálló fejlesztése. A TÁMOP-3.1.4. projekt megvalósítása során jó gyakorlatot készített ebben a témában.

Tudását folyamatosan megosztja a könyvtári szakmai közösséggel. A Mentor(h)áló 2.0 Program megvalósítási és fenntartási időszakában  a hálózati tanulás partneri kiterjesztésével módszertani műhelyfoglalkozásokon mutatta be feladatgyűjteményét.

A Somogyi Károly Városi és Megyei Könyvtárral kialakított szoros együttműködés keretében pályázati partnerként vett részt a Kulturális intézmények részvétele a tanórán kívüli nevelési feladatok ellátásában című projekt megvalósításában. Évente változó programokba vonta be iskolája diákjait.

Iskolájában rendkívüli igényességgel végzi munkáját. A diákok délutáni tanulásában, a versenyek előkészületeiben, a pedagógusok napi munkája során folyamatos szakmai támogatást kapnak könyvtárában.

Rendkívül változatos, a diákok életkorához igazodó könyvtári órákat tart, melyek a tananyag tartalmait követik, egészítik ki, és biztosítják a gyerekek tevékenységközpontú foglalkoztatását. Kiemelkedő a „Kötelezők a könyvtárban” című sorozat, ahol a házi olvasmányok tanórai feldolgozása könyvtári körülmények között történik.

Szakmai, módszertani felkészültségét számos szakmai továbbképzésen fejlesztette. Elsajátította a kompetenciafejlesztés korszerű módszertanát, IKT-s kompetenciáját a kihívásoknak megfelelően fejlesztette. Megszerzett többlettudását napi könyvtárosi munkája során kiválóan alkalmazza.

Az iskola fennállásának 50 éves évfordulója alkalmából antológiát állított össze a diákok, volt tanítványok és pedagógusok munkáiból. A neves alkalom tiszteletére szervezett gálaműsor rendezője is ő volt.

Szerteágazó tevékenysége, érdeklődése és nyitottsága miatt nagyon sok diák keresi fel a könyvtárat, használja napi rendszerességgel annak állományát.

Munkájával, egyéniségével a könyvtár, valamint az olvasás örömének felfedezése felé tereli a gyerekeket.

Dr. Berkó Gyuláné felterjesztője az Életműdíj emlékéremre Mészáros Zsolt intézményvezető.

Eletmudij 2017

Az őszi papírgyűjtés eredménye

Utoljára módosítva: 2017. november 06. (hétfő) 22:28

Rekord mennyiségű papír

Papírgyűjtés eredm 2017 18 ősz small

Enikő görkoriban is jó

Utoljára módosítva: 2017. szeptember 18. (hétfő) 21:16

Két érmet is szerzett

Bárány Enikő  5.c osztályos tanuló a Decathlon kupán és GP fordulón egyéni és csapat 1. helyezést ért el.

Gratulálunk!

BárányEnikő A CE9E

Európa-bajnoki ezüstérmet kapott

Utoljára módosítva: 2017. szeptember 14. (csütörtök) 10:34

Kick-box siker

A Skopjéban megrendezésre került Európa-bajnokságon Haider Katrin 6.b osztályos tanuló kick-box sportágban 2. helyezést ért el egyéni és csapatversenyben.

Gratulálunk neki!

IMG 0064 IMG 0106

Díjazott halászlevet főztek

Utoljára módosítva: 2017. szeptember 05. (kedd) 10:32

Halfőző sikerek a halfesztiválon

Szeptember 2-án a hatodikos évfolyamból 6 fiúval részt vettünk a Hansági iskola által szervezett halászléfőző versenyen a Tisza-parton. Háromtagú szakmai zsűri kóstolta meg az elkészült halleveket. Mi díjazásban részesültünk, kiemelték, milyen jóízű volt a csapatunk halászleve.
Kísérő és közreműködő tanárok voltak: Baczkó Andrea, Linczer Jánosné, Tácsi-Reményfi Katalin.

2017-09-02 Halfesztivál

1 / 5 oldal