Eredményeink

Harmadik és ötödik hely a Bonifert Domonkos Matematikaversenyen

Utoljára módosítva: 2017. május 05. (péntek) 11:12

Díjat kaptak a kis matematikusok

A Városi Tv beszámolója (Szegedi Hírek 2017. 04. 27)

Az idén több mint 80 iskolából majdnem 500 tanuló jelentkezett a sorrendben 13. Bonifert Domonkos Matematikaversenyre, a díjkiosztót tegnap tartották. A matekot kedvelő diákok körében országszerte és a határokon túl is ez az egyik legismertebb tanulmányi verseny. A matematika sok diák számára rettegett tantárgy, mégis jó néhányan vannak, akik szeretik, és nem csak a tanórákon, de a szabad idejükben is szívesen foglalkoznak vele.
A Csongrád Megyei Matematika és Fizikatanárok Szegedi Alkotóműhelye 33 éve foglalkozik tehetségkutatással és tehetségneveléssel. A Bonifert Domonkos nevét viselő matematika versenyt 13 éve rendezik meg, mára már nemzetközivé nőtte ki magát. A cél, hogy népszerűsítsék a tantárgyat a fiatalok körében.

IMG 20170504 084957

A négy fordulóból álló levelezős versenyre idén majdnem 500 tanuló jelentkezett az ország minden részéről, és határon túlról is.
A zsűri a döntőn nyújtott teljesítményük alapján díjátadó ünnepségen jutalmazta és vendégelte meg a legjobbakat. Az előző évekhez hasonlóan a felkészítő tanárok is oklevelet vehettek át egész éves munkájukért. (Forrás: Városi Tv Youtube csatornája)

BakosEszti

Iskolánkat Bakos Eszter 6.a osztályos és Tulkán Dávid 3.a osztályos tanuló képviselte, akik 5. illetve 3. helyezést értek el. Gratulálunk!

palyavalasztas2

2017. október 17. kedd