Eredményeink

Utoljára módosítva: 2017. november 15. (szerda) 10:42

Idén Berkóné Marika kapta
a Könyvtárostanárok Egyesületének Életműdíját

A díj átadására 2017. november 7-én a Könyvtárostanárok Egyesülete Jubileumi Őszi Szakmai Napján került sor.

Dr. Berkó Gyula Ferencné 1986 óta dolgozik a szegedi Béke Utcai Általános Iskolában. 1987-1997-ig a humán munkaközösség vezetője volt. A magyar nyelv és irodalom oktatása mellett 1996-tól ifjúsági könyvtáros tanárként tevékenykedett. 2013 szeptemberétől teljes munkakörben könyvtáros tanárként látja el feladatait – többek között a tankönyvrendelést is.KTE emlekerem 2017 Berkone

Húsz éves múltra tekint vissza a 3-4. évfolyamos diákok számára kidolgozott – előbb városi, majd tankerületi – könyv- és könyvtárhasználati vetélkedő, melynek során a gyerekek a könyvtár megismerésében mélyülnek el, és életkoruknak megfelelő olvasmányokkal dolgoznak játékos, kreatív módon. A verseny koncepciója és a minden évben megújuló feladatok kidolgozása dr. Berkó Gyuláné önálló fejlesztése. A TÁMOP-3.1.4. projekt megvalósítása során jó gyakorlatot készített ebben a témában.

Tudását folyamatosan megosztja a könyvtári szakmai közösséggel. A Mentor(h)áló 2.0 Program megvalósítási és fenntartási időszakában  a hálózati tanulás partneri kiterjesztésével módszertani műhelyfoglalkozásokon mutatta be feladatgyűjteményét.

A Somogyi Károly Városi és Megyei Könyvtárral kialakított szoros együttműködés keretében pályázati partnerként vett részt a Kulturális intézmények részvétele a tanórán kívüli nevelési feladatok ellátásában című projekt megvalósításában. Évente változó programokba vonta be iskolája diákjait.

Iskolájában rendkívüli igényességgel végzi munkáját. A diákok délutáni tanulásában, a versenyek előkészületeiben, a pedagógusok napi munkája során folyamatos szakmai támogatást kapnak könyvtárában.

Rendkívül változatos, a diákok életkorához igazodó könyvtári órákat tart, melyek a tananyag tartalmait követik, egészítik ki, és biztosítják a gyerekek tevékenységközpontú foglalkoztatását. Kiemelkedő a „Kötelezők a könyvtárban” című sorozat, ahol a házi olvasmányok tanórai feldolgozása könyvtári körülmények között történik.

Szakmai, módszertani felkészültségét számos szakmai továbbképzésen fejlesztette. Elsajátította a kompetenciafejlesztés korszerű módszertanát, IKT-s kompetenciáját a kihívásoknak megfelelően fejlesztette. Megszerzett többlettudását napi könyvtárosi munkája során kiválóan alkalmazza.

Az iskola fennállásának 50 éves évfordulója alkalmából antológiát állított össze a diákok, volt tanítványok és pedagógusok munkáiból. A neves alkalom tiszteletére szervezett gálaműsor rendezője is ő volt.

Szerteágazó tevékenysége, érdeklődése és nyitottsága miatt nagyon sok diák keresi fel a könyvtárat, használja napi rendszerességgel annak állományát.

Munkájával, egyéniségével a könyvtár, valamint az olvasás örömének felfedezése felé tereli a gyerekeket.

Dr. Berkó Gyuláné felterjesztője az Életműdíj emlékéremre Mészáros Zsolt intézményvezető.

Eletmudij 2017

autumn