Bolyai Matematika Csapatverseny

Utoljára módosítva: 2016. március 17. (csütörtök) 10:19

4. helyezés a Csongrád megyei fordulón

 

Bolyaicsapat

 

Országos Meghívásos Tornaverseny

Utoljára módosítva: 2016. március 01. (kedd) 13:06

Győzelem a tornaversenyen

2016. február 13-án Szegváron rendezték meg a XXVI. Forray Tornát.

Iskolánk fiúcsapata (II. korcsoport) I. helyezést ért el.

 

A csapat tagjai: Varga Roland

                         Tóth János

                         Mészáros Benedek

                         Kovács Kornél

                         Kaszper Vencel

 

Egyéni összetett versenyben Kovács Kornél I. helyezést, Varga Roland II. helyezést és Mészáros Benedek III. helyezést ért el.

 Felkészítő tanáruk: Kisházi József

 

Országos Szépíró Verseny

Utoljára módosítva: 2016. március 02. (szerda) 12:09

Országos döntőben tanulóink

Az V. Országos Szépíró Verseny Csongrád megyei döntőjén sikeresen vettek részt a következő tanulóink:

 

  • Dömötör Nóra 2.a (Felkészítő tanára: Popovics Jánosné)
  • Gémes Ádám 2.b (Felkészítő tanára: Balogh Mónika)
  • Balogh Nikolett 3.a (Felkészítő tanára: Dencs Szilvia)
  • Kormányos Márton 3.c (Felkészítő tanára: Dencs Szilvia)
  • Haider Katrin 4.b (Felkészítő tanára: Popovics Jánosné)
  • Sztankovics Réka 5.b (Felkészítő tanára: Dencs Szilvia)
  • Kormányos Dóra 6.b (Felkészítő tanára: Dencs Szilvia)
  • Nagy Brigitta 6.c (Felkészítő tanára: Dencs Szilvia)
  • Búza Kasszandra 7.a (Felkészítő tanára: Dencs Szilvia)

 

Az országos döntőbe továbbjutott tanulóink: Kormányos Dóra 6.b és Búza Kasszandra 7.a (Felkészítő tanáruk: Dencs Szilvia)

IMG 20160226 160654

 

 

Divattervezői pályázat

Utoljára módosítva: 2016. február 24. (szerda) 11:33

Díjátadó

2016. február 19-én a Kossuth Zsuzsanna Szakképző Iskolában meghirdetett divattervezői pályázatán szakkörünk négy díjat nyert. Hambek Dóra 6.c 3.helyezést, Zelei Petra 6.a különdíjat, Benkő-Kiss Lenke 6.c különdíjat, Kupihár Fruzsina 7.b különdíjat. A megyéből 55 általános iskolás és 32 középiskolás nyújtotta be pályamunkáját. A kiállítás február végéig megtekinthető az iskola aulájában. A téma "A cirkusz világa" és "Öltözködik a család" volt. A pályamunkák elbírálásában fontos szerepet játszott a kreativitás, az egyéni stílus, a rajzok kivitelezése, bemutatása.

Kérésemre, a díjátadó után bekukkanthattunk az iskola varróműhelyébe, Nagy Piroska műszaki tanár, üzemmérnök mesélt és bemutatót tartott a varrógépek sokféleségéről, működéséről, a divattervezés folyamatáról.

Baczkó Andrea rajztanár

 

2016-02-19 Divattervezői pályázat

 

Eredményeink 2012/2013

Utoljára módosítva: 2013. szeptember 08. (vasárnap) 12:57

 

Tanulmányi versenyek eredményei
Versenyek megnevezése Egyéni versenyző neve Csapattagok neve Helyezés
Országos
Bonifert Domonkos Kárpát-medencei Matematikaverseny Balassa Tamás (5.b) II. helyezés
Bonifert Domonkos Kárpát-medencei Matematikaverseny Nagy Balázs (7.b) III. helyezés
Bonifert Domonkos Kárpát-medencei Matematikaverseny Regényi Örs István (5.b) IV. helyezés
"Európa ifjú költője" német nyelvi fordítóverseny Lukács Janka (8.b) I. helyezés
Hevesy György Kémiaverseny Révész Tamás (8.b) I. helyezés
Hermann Ottó tanulmányi verseny Szabó Kende (3.c) I. helyezés
Hermann Ottó tanulmányi verseny Szász Levente (3.b) V. helyezés
Kalmár László Matematikaverseny Sándor Vince (3.a) XXVI. helyezés
Országos Természetismereti és Természetvédelmi Verseny Miskolc "Nádirigók" (5. o.): Felső Kata, Lovászi Zsuzsanna, Sajgó Anna I. helyezés
Országos Természetismereti és Természetvédelmi Verseny Miskolc "Természet barátnői" (5.a): Béni Dóra, Kőfalusi Laura, Pusztai Katalin II. helyezés
Országos Természetismereti és Természetvédelmi Verseny Miskolc "Vadócok":Csanádi Réka, Nagy Eszter, Nyemcsok Anna Dóra VII. helyezés
Weöres Sándor Emlékverseny "Bóbiták" (3.b): Antal Kamilla, Bálint Dominika, Balogh Flóra, Csanádi Réka, Gulyás Panna, Kónya Éva, Ország Sugár Gréta, Perényi Anna XI. helyezés
Területi
Radnóti Miklós kémiaverseny Révész Tamás (8.b) I. helyezés
Megyei
Bolyai matematikaverseny Sajgó Anna (5.a) IX. helyezés
Hevesy György Kémiaverseny Nagy Balázs (7.b) III. helyezés
Hevesy György Kémiaverseny Révész Tamás (8.b) I. helyezés
Kalmár László Matematikaverseny Kocsor Dániel (5.c) IV. helyezés
Kalmár László Matematikaverseny Nagy Balázs (7.b) VII. helyezés
Kalmár László Matematikaverseny Sándor Vince (3.a) I. helyezés
Kalmár László Matematikaverseny Zámbó Bence (3.c) III. helyezés
Lila VegyÉSZbajnokság Révész Tamás (8.b) III. helyezés
Makkosházi Matematikaverseny Balassa Tamás (5.b) III. helyezés
Makkosházi Matematikaverseny Nagy Balázs (7.b) III. helyezés
Matematikaverseny Sándor Vince (3.a) XI. helyezés
Mesevetélkedő "Aranymesék"
(3.c): Bencsik Botond, Pósa Ádám, Pusztai Péter, Visnyei Máté
III. helyezés
Német nyelvi verseny Bindics Botond (7.a) III. helyezés
Német nyelvi verseny Lukács Janka (8.b) IV. helyezés
Német nyelvi verseny Pósa Nikolett (7.b) IV. helyezés
Német nyelvi verseny Révész Tamás (8.b) III. helyezés
Német nyelvi verseny Savanya Ferenc (8.a) III. helyezés
Shakespeare Műfordító Verseny Koszta Kincső (7.b) X. helyezés
Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny Révész Tamás (8.b) VI. helyezés
Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny Varga Zsófia (7.b) VI. helyezés
SUDOKU matematikaverseny Fuisz Borisz (3.a) VII. helyezés
SUDOKU matematikaverseny Szabó Kende (3.c) VI. helyezés
Zrínyi Ilona Matematikaverseny Nagy Balázs (7.b) XXV. helyezés
Zrínyi Ilona Matematikaverseny Regényi Örs István (5.b) XIV. helyezés
Zrínyi Ilona Matematikaverseny Sajgó Anna Mária (5.a) XVI. helyezés
Zrínyi Ilona Matematikaverseny Szabó Kende Zsombor (3.c) XX. helyezés
Zrínyi Ilona Matematikaverseny Szász Levente (3.b) VII. helyezés
Zrínyi Ilona Matematikaverseny Zámbó Bence (3.c) XI. helyezés
Járási
Városi
Bonifert Domonkos fogalmazásverseny Kupihár Fruzsina
(4.b)
I. helyezés
"A víz világnapja" természettudományos vetélkedő Csete Bence, Lennert József, Szakáts Máté IV. helyezés
"Bábel" idegen nyelvi szövegértési és nyelvhasználati verseny (7. évfolyam) Kubatovics Kata I. helyezés
"Bábel" idegen nyelvi szövegértési és nyelvhasználati verseny (8. évfolyam) Savanya Ferenc II. helyezés
A MAFITA Egyesület komplex vetélkedője (6. évfolyam) Lőrinczi Anna, Pataki Petra, Tarján Márk II. helyezés
A MAFITA Egyesület komplex vetélkedője (6. évfolyam) Fodor Dávid, Szeredi András, Táborosi Zsombor Koppány IV. helyezés
Játékos természettudományi vetélkedő Fuisz Bátor (8.b), Nagy Balázs (7.b), Révész Tamás (8.b) III. helyezés
Meleg István Kémiaverseny Révész Tamás (8.b) I. helyezés
Rogers English Competition angol nyelvi verseny Cukor Inez (7.b) III. helyezés
Városi matematikaverseny (3. évfolyam) Sándor Vince (3.a) I. helyezés
Városi matematikaverseny (3. évfolyam) Zámbó Bence (3.c) VII. helyezés
Városi szövegértési csapatverseny (német: 5-6. évfolyam) Cseh Anna Luca, Gulyás Korina, Szegfű Dávid Csanád II. helyezés
Városi szövegértési csapatverseny (német: 5-6. évfolyam) Pataki Petra. Regényi Örs István, Szentirmay Zsófia IV. helyezés
Városi szövegértési csapatverseny (német: 7-8. évfolyam) Lennert József, Révész Tamás, Savanya Ferenc I. helyezés
Városi szövegértési csapatverseny (német: 7-8. évfolyam) Bindics Botond, Miskolczi Noémi, Papp Dávid V. helyezés
"Vasvári" matematikaverseny Lázár Tamás (8.a) VI. helyezés

 

Kulturális versenyek eredményei
Versenyek megnevezése Egyéni versenyző neve Csapattagok neve Helyezés
Országos
"Ébred a természet" - országos rajzverseny Berényi Enikő (5.b) V. helyezés
Területi
Megyei
Járási
Szép beszéd prózamondó verseny Márkus Csenge (8.b) I. helyezés
Városi
"Juhász Gyula és Szeged" könyv- és könyvtárhasználati verseny (5-6. évfolyam) Atlasz Viola, Bánhidy Jázmin, Fülöp Daniella, Papp Lilla IV. helyezés
Könyv- és könyvtárhasználati vetélkedő (3-4. évfolyam) Gulyás Panna Ajándék, Kis Eszter Anasztázia, Kónya Éva, Szász Levente IV. helyezés
Könyv- és könyvtárhasználati vetélkedő (7-8. évfolyam) Horváth Panna, Lóki Szimonetta, Pósa Nikolett, Zsolnai Lea III. helyezés
"Lovak a mondákban, mesékben" rajzpályázat Csikós Anna (5.a) II. helyezés
Vörösmarty rajzverseny Szombati Adrienn
(2.b)
I. helyezés
Vörösmarty szavalóverseny Csikós Anna (5.a) III. helyezés
Weöres versillusztrációs pályázat Pintér Nóra (5.a) III. helyezés

 

Sportversenyek eredményei
Versenyek megnevezése Egyéni versenyző neve Csapattagok neve Helyezés
Nemzetközi
III. Bács Kupa (karate - 9 éves fiú - kata) Juhász Bálint (3.a) I. helyezés
III. Bács Kupa (karate - 9 éves fiú - kumite 35 kg) Juhász Bálint (3.a) I. helyezés
III. Bács Kupa (9 éves fiúk) Juhász Bálint (3.a) kupagyőztes
IDF Nemzetközi Világbajnokság (gyerek kategória) Csikós Anna (5.a) XIX. Helyezés
35. International Speedskating Kriterium Sajgó Anna Mária (5.a) IV. helyezés
Nemzetközi Görkorcsolyaverseny, Wörgl Sajgó Anna Mária (5.a) I. helyezés
Triplex Confinium 2013 Czékmán Richárd (5.a) II. helyezés
Turul Kupa Sajgó Anna Mária (5.a) I. helyezés
Országos
IX. Arany János Kupa Fiú Torna (I-II. kcs.) Berényi Ádám, Kaszper Vencel, Lóki Roland, Mészáros Benedek, Molnár Gergő, Sötét Kristóf IV. helyezés
IX. Arany János Kupa Lány Torna (I-II. kcs.) Győri Melinda, Kószó Gerda, Kubatovics Borbála, Kupihár Fruzsina,Mihalec Boglárka, Szalma Kanaoriya, Szalma Zsófia V. helyezés
IX. Arany János Kupa Lány Torna (III-IV. kcs.) Kószó Evelin, Kubatovics Kata, Lovászi Borbála, Lovászi Zsuzsanna, Miskolczi Noémi, Pósa Nikolett, Zsolnai Lea IV. helyezés
IX. Arany János Kupa Lány Torna (III-IV. kcs.) egyéni összetett Kószó Evelin (8.b) III. helyezés
Diákolimpia - görkorcsolya Sajgó Anna Mária (5.a) I. helyezés
Diákolimpia - judo (38 kg) Szokolai Ármin (5.c) II. helyezés
Dóm Kupa (görkorcsolya) Sajgó Anna Mária (5.a) I. helyezés
Factory Nehézségi Kupa (nehézségi - gyermek fiú kategória) Kis András (5.a) II. helyezés
Forray Torna (I-II. korcsoport) ugrás Juhász Bálint (3.a) II. helyezés
Forray Torna (III-IV. korcsoport) talaj Kószó Evelin (8.b) II. helyezés
Forray Torna (I-II. korcsoport) ugrás Kupihár Fruzsina
(4.b)
III. helyezés
Forray Torna (I-II. korcsoport) Berényi Ádám, Juhász Bálint, Mészáros Benedek, Molnár Gergő, Sötét Kristóf III. helyezés
Forray Torna (III-IV. korcsoport) Kószó Evelin, Kubatovics Kata, Lovászi Borbála, Lovászi Zsuzsanna, Miskolczi Noémi, Pósa Nikolett, Zsolnai Lea VI. helyezés
Forray Torna (I-II. korcsoport) Győri Melinda, Kószó Gerda, Kubatovics Borbála, Kupihár Fruzsina, Magyar Leila, Mihalec Boglárka, Szalay Kata, Szalma Zsófia VI. helyezés
"Győr Maraton" (5 km futás) Balogh Bálint (5.a) VII. helyezés
Magyar Bajnokság 2012 (boulder versenymászás - gyermek fiú kategória) Kis András (5.a) II. helyezés (összesített eredmény)
Magyar Bajnokság 2012 (gyorsasági versenymászás - gyermek fiú kategória) Kis András (5.a) II. helyezés (összesített eredmény)
Magyar Bajnokság 2012 (nehézségi versenymászás - gyermek fiú kategória) Kis András (5.a) II. helyezés (összesített eredmény)
"Moderntánc Kupasorozat" (haladó - gold - kategória; serdülő korosztály) Atlasz Viola (5.a) II. helyezés
Országos Moderntánc Fesztivál (gyerek kategória) Csikós Anna (5.a) I. helyezés
Padányi Kupa (gyorsasági - gyermek fiú kategória) - falmászás Kis András (5.a) II. helyezés
Padányi Kupa (nehézségi - gyermek fiú kategória) - falmászás Kis András (5.a) III. helyezés
"II. Redrock Verseny" (boulder - gyermek fiú kategória) - falmászás Kis András (5.a) III. helyezés
Ritmuscsapatok táncversenye (haladó - gold - kategória; serdülő korosztály) Atlasz Viola (5.a) III. helyezés
Ritmuscsapatok táncversenye Csikós Anna (5.a) IV. helyezés
Ritmuscsapatok táncversenye Csikós Anna (5.a) V. helyezés
Ritmuscsapatok táncversenye Csikós Anna (5.a) X. helyezés
Ritmuscsapatok táncversenye (mini kis csoport kategória) Csikós Anna (5.a) II. helyezés
"Sukoro" diákolimpia - kajak 2-es Balogh Bálint (5.a) VII. helyezés
"Sukoro" diákolimpia - kajak 4-es Balogh Bálint (5.a) VIII. helyezés
"Tolna Maraton" (4 km futás) Balogh Bálint (5.a) II. helyezés
TRIÁL motoros verseny Csizmazia Barnabás Botond (4.a) II. helyezés
Területi
Országos Kézilabda Gyermekbajnokság (régiódöntő) U10 Hajdu Anna Dóra, Vass Víta Luca I. helyezés
Területi Diákolimpia Leány Torna (III-IV. kcs.) Kószó Evelin, Kubatovics Kata, Lovászi Borbála, Lovászi Zsuzsanna, Miskolczi Noémi, Pósa Nikolett, Zsolnai Lea VI. helyezés
Megyei
Csongrád Megyei Diákolimpia - asztalitenisz Lagdán Lilla (7.b) I. helyezés
Csongrád Megyei Diákolimpia Fiú Torna (I-II. kcs.) Berényi Ádám, Juhász Bálint, Mészáros Benedek, Molnár Gergő, Sötét Kristóf II. helyezés
Csongrád Megyei Diákolimpia Lány Torna (I-II. kcs.) Győri Melinda, Kószó Gerda, Kubatovics Borbála, Kupihár Fruzsina, Magyar Leila, Mihalec Boglárka, Szalay Kata, Szalma Zsófia VII. helyezés
Csongrád Megyei Diákolimpia Lány Torna (III-IV. kcs.) Kószó Evelin, Kubatovics Kata, Lovászi Borbála, Lovászi Zsuzsanna, Miskolczi Noémi, Pósa Nikolett, Zsolnai Lea IV. helyezés
Csongrád Megyei Diákolimpia - úszás (100 m hát) Kardos Bálint (7.b) II. helyezés
Csongrád Megyei Diákolimpia - úszás (100 m hát) Ulrich Botond (5.b) I. helyezés
Városi
Diákolimpia - asztalitenisz Fodor Dávid (6.b) IX-XVI. helyezés
Diákolimpia - asztalitenisz Lagdán Lilla (7.b) I. helyezés
Diákolimpia - asztalitenisz Oliveira Machado Sergio (7.b) IX-XVI. helyezés
Diákolimpia - kosárlabda Fuisz Bátor, Gál Dániel, Hansel Botond, Jankó György, Kádár Péter, Mrkobrad Nikola, Nagy Balázs, Pinnyei Márton Ábel, Pinnyei Szilárd Samu, Restás Antal István, Révész Tamás, Savanya Ferenc, Utassy Regő III. helyezés
Diákolimpia - labdarúgás Berta Máté, Bíró Dominik, Bodnár Péter,  Búza Ádám, Búza Richárd, Csiszár Patrik, Fábián Márton, Huszár Balázs, Lóki Roland, Molnár Bendegúz, Trájer Balázs V. helyezés
Diákolimpia - úszás (100 m gyors) Balogh Bálint (5.a) X. helyezés
Diákolimpia - úszás (50 m mell) Balogh Bálint (5.a) IX. helyezés
Diákolimpia - úszás (50 m gyors) Balogh Máté (2.b) XX. helyezés
Diákolimpia - úszás (50 m mell) Balogh Máté (2.b) XVII. helyezés
Diákolimpia - úszás (100 m gyors) Kardos Bálint (7.b) VI. helyezés
Diákolimpia - úszás (100 m hát) Kardos Bálint (7.b) II. helyezés
Diákolimpia - úszás (50 m gyors) Kardos Levente
(4.b)
XVII. helyezés
Diákolimpia - úszás (50 m hát) Kardos Levente
(4.b)
VI. helyezés
Diákolimpia - úszás (50 m gyors) Klement Jana (2.a) XXI. helyezés
Diákolimpia - úszás (50 m mell) Klement Jana (2.a) XIV. helyezés
Diákolimpia - úszás (50 m gyors) Kószó Ábel (3.b) IX. helyezés
Diákolimpia - úszás (50 m mell) Kószó Ábel (3.b) VII. helyezés
Diákolimpia - úszás (50 m gyors) Kószó Martin (1.b) XXXI. helyezés
Diákolimpia - úszás (50 m mell) Kószó Martin (1.b) XXXIV. helyezés
Diákolimpia - úszás (50 m gyors) Körffy Kornél (3.c) XI. helyezés
Diákolimpia - úszás (50 m hát) Körffy Kornél (3.c) III. helyezés
Diákolimpia - úszás (100 m gyors) Kuspi Levente (5.b) XVIII. helyezés
Diákolimpia - úszás (50 m mell) Kuspi Levente (5.b) XII. helyezés
Diákolimpia - úszás (100 m gyors) Nagy Balázs (7.b) VIII. helyezés
Diákolimpia - úszás (100 m hát) Nagy Balázs (7.b) VI. helyezés
Diákolimpia - úszás (50 m gyors) Szabó Bence Sándor
(1.a)
XVII. helyezés
Diákolimpia - úszás (50 m mell) Szabó Bence Sándor
(1.a)
XV. helyezés
Diákolimpia - úszás (50 m hát) Szabó Csaba Gábor
(3.b)
IX. helyezés
Diákolimpia - úszás (50 m mell) Szabó Csaba Gábor
(3.b)
XXI. helyezés
Diákolimpia - úszás (100 m hát) Ulrich Botond (5.b) I. helyezés
Diákolimpia - úszás (100 m pillangó) Ulrich Botond (5.b) III. helyezés
Diákolimpia - úszás (50 m gyors) Ulrich Szilárd (2.b) VI. helyezés
Diákolimpia - úszás (50 m mell) Ulrich Szilárd (2.b) XVIII. helyezés

 

 

 

Eredményeink 2011/ 2012

Utoljára módosítva: 2013. szeptember 08. (vasárnap) 12:57

Országos "Környezetismeret- környezetvédelem"csapatverseny

2. osztály:

II. hely: "Nyertesek"
Pósa Ádám
Pusztai Péter
Mányai Béla Benedek


Felkészítő tanár: Látó Angéla

4. osztály:

I. hely: "Nádirigók"
Sajgó Anna
Lovászi Zsuzsanna
Felső Kata

II. hely: "Szegedi Trió"
Kocsis Benedek
Pusztai Katalin
Kőfalusi Laura

Felkészítő tanár: Ács Eleonóra

"Heted 7 határon 7 mérföldes csizmában"

Országos Mesevetélkedő

VI. hely: Tóth Gergely
Füleki Anna
Balog Panna
Madár Adrienn

Felkészítő tanár: Jenei Marianna

Országos német nyelvi tanulmányi verseny 8. osztály
Megyei döntő

1. hely: Szeredi Gabriella
3. hely: Mihalec Viktor

Felkészítő tanár: Furák Andrea

"7 mérföldes csizmában heted 7 határon át"
Országos Mesevetélkedő
Megyei döntő

1. hely: Mesecsenő manók

Felkészítő tanár: Jenei Marianna

Pingvinek élőhelye c. rajzpályázat

1. hely: Csikós Anna 4.a

Felkészítő tanár: Baczkó Andrea

Arany János Illusztrációs Verseny

I. hely: Zsolnai Lea 6. b

Megyei Tornaverseny

Fiúk: II. kcs. - II helyezés
IV. kcs.- II. helyezés

Lányok: II. kcs.- IV. helyezés
IX. helyezés
IV. kcs.- III. helyezés


Forray- Torna Szegvár

Fiúk: II. kcs.- II. helyzés

Lóki Roland gyűrű versenyszámban III. helyezés

IV. kcs- II. helyezés

Gyűrű versenyszámban:
Varga Richárd I. helyezés
Szegfű András III. helyezés

Lányok:

II. kcs.- VII. helyezés
IV. kcs. - IV. helyezés

Egyéni összetett versenyben:
Kószó Evelin II. helyezés
Ugrás versenyszámban:
Kószó Evelin I. helyezés

"7 mérföldes csizmában heted 7 határon át"
Országos mesevetélkedő területi döntőjén

1. hely: Mesecsenő manók

6. hely: Kis mesemondók

Irodalmi Kávéház
(irodalmi pályázat)

1. hely: Rózsa Adrienn

Különdíjas: Bognár Melinda

Városi Móra Olvasásverseny

1. hely: Szegfű András

Csongrád Megyei Dákolimpia

Leány Torna I- II. kcs. ("B" kategória)

IX. hely

Berényi Enikő
Győri Melinda
Kormányos Dóra
Kubatovics Borbála
Magyar Leila
Perényi Anna

Leány Torna I- II. kcs.

IV. hely
Balog Panna
Béni Dóra
Hajzer Anett
Krupikár Fruzsina
Lovászi Zsuzsanna
Tóth Csenge

Leány Torna  IV. kcs. "B" kategória

III. hely
Kószó Evelin
Kubatovics Kata
Lovászi Borbála
Miskolczi Noémi
Pósa Nikolett
Vásárhelyi Vanda
Zsolnai Lea

Felkészítő tanár: Polyák Adrienn

Fiú Torna I- II. kcs. "B" kategória

II. hely
Balassa Tamás
Berényi Ádám
Juhász Bálint
Lóki Roland
Szász Marcell

Fiú Torna III- IV. kcs

II. hely
Csete Balázs
Szegfű András
Szegfű Dávid Csanád
Varga Richárd
Vásárhelyi Viktor

Felkészítő tanár: Kisházi József

Városi Diákolimpia
Úszás

I. korcsoport:

Balogh Máté: - gyorsúszás: 21. hely
- mellúszás: 30. hely

Kószó Ábel:- gyorsúszás: 15. hely
- mellúszás: 19. hely

Szabó Csaba Gábor:- gyorsúszás: 11. hely
- hátúszás: 7. hely

II. korcsoport:

Balogh Bálint:- gyorsúszás: 21. hely
- mellúszás: 6. hely

Kardos Levente:- gyorsúszás: 9. hely
- hátúszás: 10. hely

Ulrich Botond:- gyorsúszás: 1. hely
- hátúszás: 1. hely

III. korcsoport: B kategória

Kardos Bálint:- gyorsúszás: 3. hely
- hátúszás: 2. hely

Novál Pálma:- gyorsúszás: 2. hely
- mellúszás: 3. hely

IV. korcsoport

"A" kategória:

Sibalin Flóra:- gyorsúszás: 2. hely
- pillangóúszás: 2. hely

"B" kategória:

Novál Pálma:- gyorsúszás: 2. hely
- hátúszás: 1. hely


Asztalitenisz Megyei Diákolimpia

2. hely: Lagdán Lilla 6. b

Felkészítő tanár: Farkas Katalin

Sportmászó Diákolimpia Országos Döntő

2. hely: Kis András Ádám 4. a
3. hely: Táborosi Zsombor Koppány 5. b
4. hely: Kis Alexandra 6.b

Kis Eszter 2. b és Táborosi Boglárka 7.a osztályos tanulók is szépen szerepeltek.

"Bábel" idegennyelvi szövegértési és nyelvhasználati verseny

II. hely: Savanya Ferenc 7.a

Felkészítő tanár: Furák Andrea

Bolyai Matematika Csapatverseny

Megyei 4. hely: Balassa Tamás 4.b
Regényi Örs István 4.b
Szász Marcell 4.b
Varga Kinga 4.b

Felkészítő tanár: Baranyi Katalin

Mesevetélkedő II. fordulója

1. Meseszippantók 4.a (felkészítő tanár: Ács Eleonóra)

2. Mesecsenő Manók 4. c (felkészítő tanár: Jenei Mariann)

3. Mesemanók 3.b (felkészítő tanár: Petrovszkiné Bácskai Dóra)

4. Hófehérke és a három törpe 4. b (felkészítő tanár: Baranyi Katalin)

5. Könyvmolyklub 4.a (felkészítő tanár: Ács Eleonóra)

6. Kis Mesemondók 3.a (felkészítő tanár: Farkasné Tóth Mariann)

7. Könyvfaló törpikék 4. a (felkészítő tanár: Ács Eleonóra)

Városi német szövegértési csapatverseny

5- 6. évfolyam

II. hely: Kubatovics Kata 6. b
Zsolnai Lea 6. b
Szentirmay Zsófia 5. b

III. hely: Németh Ákos 5.a
Bindics Botond 6.a
Miskolczi Noémi 6.a

7-8. évfolyam

I. hely: Savanya Ferenc 7.a
Révész Tamás 7. b
Lennert József 7. b

II. hely: Szeredi Gabriella 8. b
Mihalec Viktor 8.a

Felkészítő tanárok: Furák Andrea és Csölle Éva

"Mit kérnél a Mikulástól iskoládnak?" - városi rajzverseny

I. hely: Kubatovics Kata 6. b
Kiss Alexandra 6. b

II. hely: Lovászi Borbála 6. a
Novák Pálma 6. a

III. hely: Szentirmay Zsófia 5. b
Cseh Anna Luca 5. b

"A Móra Ferenc híd ábrázolása gyerekszemmel"- városi rajzpályázat

Különdíj: Tóth Ákos 5. b

Felkészítő tanár: Baczkó Andrea

 

Eredményeink 2010 / 2011

Utoljára módosítva: 2013. szeptember 08. (vasárnap) 12:57

Kalmár László Matematikaverseny Csongrád-megyei Döntője
Április

1. hely Hansel Soma  6. a  Felkészítő tanár:         Melega Jánosné

A júniusi országos döntőn képviseli iskolánkat.

Városi Irodalmi Színpadok találkozója
Május 12.

2. hely  HAMMIDO színjátszó csoport, melynek tagjai iskolánk tanulói   Felkészítő tanár: Hegedűsné Gera Éva

Legjobb ötletért is kaptak oklevelet.

Hetedik Bonifert Domonkos Matematikaverseny
Május 13.

1. hely    Kiss Alexandra 5.b   Felkészítő tanár: Szegfű Lászlóné

3. hely    Nagy Balázs  5.b      Felkészítő tanár: Szegfű Lászlóné

Szegfű Lászlóné
"a Dr. Bonifert Domonkos Alapítvány a matematika tanításáért, tanulásáért" elismerésben részesült.

XIII. Környezetismeret - környezetvédelem csapatverseny országos döntő 2011
Miskolc, május 6.

1. helyezett   Nádirigók csapata 3.a     Felkészítő tanár: Ács Eleonóra

Felső Kata
Lovászi Zsuzsanna
Sajgó Anna

3. helyezett  Természetbarátnők csapata  3.a   Felkészítő tanár: Ács Eleonóra

Béni Dóra
Kőfaludi Laura
Pusztai Katalin

6. helyezett   Koalák  csapata  3. a       Felkészítő tanár: Ács Eleonóra

Fülöp Daniella
Gulyás Korinna
Papp Lilla

Az országos döntőben 16 csapat közül érték el a csapatok ezt a szép helyezést.
Gratulálunk!

A döntőről képeket nézhetnek meg itt.

XVII. Országos József Attila Mese-, Vers- és Novellaíró Pályázat
alsó tagozatos vers kategória
Április 15.

1. hely  Füleki Anna Lili 3.c      Felkészítő tanár: Jenei Mariann

A verseket elolvashatják itt.

Zrínyi Ilona/Gordiusz matematikaverseny országos döntő

51. hely  Balassa Tamás  3.b     Felkészítő tanár: Baranyi Katalin

"Hetedhét országon túl..."városi mesemondó verseny

3. hely  Bali Roxána 3.a            Felkészítő tanár: Ács Eleonóra

3. hely  Gyimesi Anna Réka      Felkészítő tanár: Baranyi Katalin

Versillusztrációs rajzpályázat
Április 15.

2. hely Lovászi Borbála 5.a    Felkészítő tanár: Baczkó Andrea

Országos Mesevetélkedő csongrád megyei döntő
Április 11.

1. hely  Mesecsenő Manók 3.c
Balog Panna
Csányi Alexandra
Füleki Anna Lili
Madár Adrienn

Felkészítő tanár: Jenei Mariann

Makkosházi matematikaverseny
Április 11.

2. hely   Nagy Balázs  5.b     Felkészítő tanár: Szegfű Lászlóné

Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny
Április 9.

3. hely   Révész Tamás 6.b    Felkészítő tanár: Pacz Béláné

Bendegúz Gyermek- és Ifjúsági Akadémia nyelvész versenyének megyei fordulója
Április

1. hely   Füleki Anna Lili  3. c    Felkészítő tanár: Jeney Marianna

5. hely    Sándor Vince  1. a      Felkészítő tanár: Balassa Katalin

Zrínyi Ilona matematikaverseny megyei fordulója
Március 18.

1. hely   Balassa Tamás  3.b  Felkészítő tanár: Baranyi Katalin

5. hely   Hansel Soma   6.a   Felkészítő tanár: Melega Jánosné

6. hely   Márki Ákos  7.b     Felkészítő tanár: Tóthné Hevesi Katalin

Móra Ferenc olvasóverseny
Március 17.

1. hely   Szegfű András  5.a    Felkészítő tanár: dr. Hegedűsné Gera Éva

3. hely   Horváth Panna  5.b   Felkészítő tanár: dr. Hegedűsné Gera Éva

"Kiváló olvasó"   Elmer Kristóf  6.a      Felkészítő tanár: Pacz Béláné

Városi Hevesy György Kémiaverseny
Március 8.

5. hely    Márki Ákos 7.b      Felkészítő tanár: Melega Jánosné

Irodalmi káváház novellapályázata
Március

1. hely   Bognár Melinda  =.a    Felkészítő tanár: dr. Berkó Gyuláné

"Arany" illusztrációs verseny
Március

1. hely   Szegfű Csanád  4.c

1. hely   Pósa Nikolett  5.b

Különdíj   Fábián Réka  7.b   Felkészítő tanáruk: Baczkó Andrea

Országos Mesevetélkedő városi döntő
Február 28.

1. hely   Mesecsenő Manók         Felkészítő tanár: Jenei Mariann

5. hely    Mesezsonglőrök             Felkészítő tanár: Ács Eleonóra)
Az első két csapat továbbjutott a megyei döntőbe

Városi Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny
Február 16.

2. hely   Révész Tamás 6.b    Felkészítő tanár: Pacz Béláné
Továbbjutott a megyei döntőre!

5. hely   Varga Zsófia 5.b      Felkészítő tanár: dr. Hegedűsné Gera Éva

Országos Mesevetélkedő városi elődöntője
Február 8.

A nyolc csapatból csak a legjobb három legjobb juthatott tovább a Százszorszép Gyermekházba:
1. hely: Villámolvasók, 3.a (felkészítő tanár: Ács Eleonóra)
2. hely: Mesezsonglőrök, 3.a (felkészítő tanár: Ács Eleonóra)
3. hely: Mesecsenő Manók, 3.c (felkészítő tanár: Jenei Mariann)

„Meleg István Kémiaverseny”
Február 5.

4. hely   Márki Ákos 7.b       Felkészítő tanár: Melega Jánosné

Országos Mesevetélkedő II. iskolai forduló
Január 11.

A 14 csapat mindegyike lelkiismeretesen készült a versenyre, de csak a 7 legügyesebb csapat juthatott tovább a területi elődöntőbe. Továbbjutó csapataink a következők:
1.Villámolvasók, 3.a  (felkészítő tanár: Ács Eleonóra)
2. Mesecsenő Manók, 3.c (felkészítő  tanár: Jenei Mariann )
3. Mesezsonglőrök, 3.a (felkészítő tanár: Ács Eleonóra )
4. Menő-Manók, 3.a (felkészítő tanár: Ács Eleonóra )
5. Szeged Angyalai, 3.b (felkészítő tanár: Baranyi Katalin )
6. Könyvmolyok, 3.b ( felkészítő tanár: Baranyi Katalin )
7. Varázslatos négyes, 4.c ( felkészítő tanár: Hodákné Becsey Marianna)

Szivárvány mesemondó verseny iskolai forduló
December
Nyertesek: Sztankovits Botond 2.a és Pintér Nóra 3.a. Felkészítő tanító: Kiss Erzsébet.

Cora rajzverseny
December 13.

Nyertes: Tarsoly Viktória 1. napközis csoport. Felkészítő pedagógus: Vásárhelyiné Dani Mariann.

Batyu-fesztivál – iskolások színjátszó találkozója
November 27.

A 3.c osztály kiemelkedően szerepelt Kék-Sárga műsorával. Felkészítő tanáruk: Jenei Mariann.

Városi Vörösmarty-szavalóverseny
November 25.

2. helyezés  Bindics Botond 5.a osztályos tanuló, Hegedűsné Gera Éva tanítványa.

Országos angol nyelvi verseny iskolai forduló
November 15.
Továbbjutottak:
Boros Dóra és Halmai Dániel, Gregus Adrienn készítette fel őket.

Városi német nyelvi verseny
November 10.

2. helyen végeztek a hatodikosok: Hansel Soma, Révész Tamás, Gál Barna.
3. helyezettek a nyolcadikosok: Hansel Hella, Horváth Lívia, Barna Brenda.
Furák Andrea és Csölle Éva tanítványai.

Városi mesemondó verseny
November 10. és 11.

2. helyezés Bali Roxána 3.a (felkészítő tanár: Ács Eleonóra)

„Versek a természetről”szavalóverseny a Füvészkert szervezésében
Október 29.Lóki Szimonettát készítette fel Hegedűsné Gera Éva.

Bolyai Matematika Csapatverseny Csongrád megyei fordulója
Október 22.
Helyezés   
3. évfolyam csapata    4. helyezés (Felkészítő tanár: Baranyi Katalin)
Balassa Tamás                 
Bárány Szabolcs        
Kuspi Levente        
Somogyi Áron

4. évfolyam                 3. helyezés (Felkészítő tanár:Dr. Hodákné Becsey Mariann)
Elekes Kristóf                III.            
Hansel Botond        
Pataki Petra        
Tarján Márk

6. évfolyam                 5. helyezés (Felkészítő tanár: Melega Jánosné)
Hansel Soma            
Kovács András László        
Radics Levente Dániel        
Savanya Ferenc Béla

Október 17. 
Sikeresen szerepeltek az ötödikesek a Tarjáni Ált. Isk. nyelvi hetén.

„Ausztria és az EU” városi német nyelvi verseny
Október 12.

4. helyezett csapat:  Hansel Hella, Horváth Lívia, Tóth Alexandra
Furák Andrea diákjai

 

Eredményeink 2009/2010

Utoljára módosítva: 2013. szeptember 08. (vasárnap) 12:57

X. Fazekas-kupa Kiskunhalas
2010. 05. 15.

1. hely Alsós fiú tornászcsapat

Arany-kupa
2010. 05. 08.

2. hely Alsós fiú tornászcsapat
1. hely Szegfű Csanád (3.c)egyéni összetett
2. hely Szegfű András (4.a) egyéni összetett
3. hely Varga Richárd (4.b) egyéni összetett

6. hely Alsós leány csapat

Torna  Diákolimpia Országos Döntő
Szombathely, 2010. 04. 09.


3. hely Alsós fiúk csapatbajnokságán
6.hely Szegfű András (4.a) egyéni összetett
8. hely Varga Richárd (4.b) egyéni összetett

III. Emel Kupa utánpótlás úszóverseny
Baja, 2010. 04. 24.

1. hely Ulrich Botond (2.b) 50 m fiú pillangóúszás
1. hely Ulrich Botond (2.b) 50 m fiú hátúszás
1. hely Ulrich Botond (2.b) 50 m fiú gyorsúszás
1. hely Ulrich Botond (2.b) 2001. fiú korcsoport győztese
1. hely SZUE  4x25 m fiú mellúszás váltó (Ulrich Botond (2.b) a váltó tagja)


Német nyelvi városi tehetségkutató verseny:
2. hely Zsolnai Lea 4.b
3. hely Kubatovics Kata 4.b

Német nyelvi városi csapatverseny 5-6 osztály:
2. hely Hansel Soma 5. a
Savanya Ferenc 5. a
Révész Tamás 5. b

7-8. oszt:
3. hely Tóth Zoé 8. a
Pécsi Dorottya 8. a
Horváth Róbert 8. b
6. hely Horváth Lívia 7. a
Hansel Hella 7. a
Tóth Alexandra 7. b

A "Környezet - környezetvédelem" című csapatverseny levelezős fordulóinak eredménye:

A 2.a oszályos "Nádirigók" csapata bekerült a 19 legjobb közé 108 csapat közül.
Felkészítő tanáruk: Ács Eleonóra

A 4.b osztályos "Trópusi boszorkák" csapata 120 együttes közül került be az élvonalba.
Felkészítő tanáruk: Látó Angéla

A három levelező forduló pontszámait összesítették, így alakult ki a fenti végeredmény.
Mindkét csapat részt vesz az országos döntőn, ami Miskolcon lesz, május 14-én.

Diákolimpia országos  TORNA "B" kategória elődöntő
Kecskemét, 2010. március 14.

I-II. korcsoportos fiúk 2. helyezést értek el, s ezzel bejutottak az országos döntőre. Szegfű Csanád egyéni összetett versenyben 3. helyezést ért el.

Mesevetékedő városi döntő
2010. március 9.

1. hely Boszorlányok (4.b)

2. hely Neveletlen hercegnők (4.b)

A csapatok felkészítője Látó Angéla,s mindketten továbbjutottak a megyei döntőbe.

Próza-Másféle világok kategóriában
az Arany János Ált. Isk. Irodalmi Kávéházán
2010. március 2.

Bognár Melinda (6.a) 2. helyezést ért el.

Próza-Két lábbal a Földön kategóriában
az Arany János Átl. Isk. Irodalmi Kávéházán
2010. március 2.

Bognár Melinda (6.a) 1. helyezést ért el.

"A születés" című rajzpályázat
Zoltánfy István születésének 65. évfordulójára rendezte a róla elnevezett iskola.

Kiss-Faludy Réka (8.b) 2. helyezett (a 7-8. osztályosok kategóriájában)

Lóki Szimonetta (4.b) 3. helyezett (a 3-4. osztályosok kategóriájában)

Az alkotásokat szűrizés után a Reök  palotában lehetett megtekinteni.

"Jövő iskolája" városi rajzverseny
2010. március 2.

Fábián Réka 6. b Különdíjat kapott.

Tisza-parti Angol verseny
2010. február 16.

Halmai Dániel 7. b 4. helyezett

Diákolimpia országos döntő, úszás:
Hajdúszoboszló, 2010. február 07.

I. korcsoport
50m fiú gyorsúszás  1. helyezett: Ulrich Botond (időeredménye: 00:33,06)
50m fiú hátúszás    1. helyezett: Ulrich Botond (időeredménye: 00:38,97)

VIII: Sárfehér kupa, Izsák, fiúk tornaversenye

1. helyen végzett az I-II. korcsoportos fiúk versenyében a fiú tornacsapatunk.
1. helyezést ért el Szegfű András összetett egyéni versenyben.

Szertorna megyei diákolimpia 2010

Január 29-én az Arany János Álatalános Iskolában rendezték meg a tornászok megyei diákolimpiáját.
Eredmények:
2. hely I-II. korcsoportos (alsós) fiúk, továbbjutottak a területi versenyre
5. hely I-II. korcsoportos (alsós) lányok A csapata,
9. hely I-II. korcsoportos (alsós) lányok B csapata,
5. hely III-IV. korcsoportos (felsős) lányok

A városi "Bábel" idegennyelvi szövegértési és nyelvhasználati verseny eredményei:
7. oszt: 2. Dudás Bence 7. a
3. Szabad Laura 7. b
8. oszt: 1. Tóth Zoé 8. a
3. Horváth Róbert 8. b

Sárfehér kupa fiú tornaverseny

2010. február 2-án az I-II. korcsoportos fiúk versenyében
1. helyezést ért el csapatunk.

Német nyelvi verseny

November 9-én a ”Deutschland und die EU” városi versenyen Takács Enikő, Pécsi Dorottya, Herpai Ágnes 2., Horváth Róbert, Balla Balázs, Tirpák Martin a 4. helyen végeztek.

A mesevetélkedő iskolai végeredménye

Az első öt csapat továbbjutott a városi versenyre:
  1. Neveletlen hercegnők 4.b
  2. Boszorlányok 4.b
  3. Icike-picike barátok 4.a
  4. Szögedi ördögök 3.c
  5. Mesegyerekek 3.b

Bolyai matematika csapatverseny

Október 16-án a  4.b csapata 2.helyezett lett,

a   3.c csapata 4.helyezést ért el, ezért november 4-én

Hódmezővásárhelyre mentek a díjátadó ünnepségre.

 

 

 

 

Német nyelvi verseny

Szeptember 23-án a „Flieg jetzt” városi német nyelvi vetélkedőn szerepeltek sikeresen nyolcadikosaink. Az egyik csapat 2., a másik 4. helyezést ért el. A Szegedi Repülőtéren nemcsak nyelvi, kommunikációs tudásukból, hanem „légivirtusból” is jelesre vizsgáztak, hiszen a legjobbak repülhettek is.

Rajz pályázat

2009. szeptember 16-án „Az én Itáliám” című rajzpályázaton – a Somogyi-könyvtár és az Olasz Kulturális Központ kiírása alapján – különdíjas lett Ladányi Réka 7. b.

Az „MZ/x Naprendszerek gyermekei” városi rajzpályázaton:A dajazottak

alsósok között   1. helyezést     Lóki Szimonetta 4.b
2.helyezést      Kubatovics Kata 4.b
felsősök között  3.helyezést- Fábián Réka 6. o.  ért el.
Ők rajz szakkörösök.
A pályázat témája ez volt: Szerintetek élnek-e más bolygókon gyerekek? Ha igen, hogyan képzeled el?

Gratulálunk!

 

 

 

 

3 / 3 oldal

vakacio

2017. június 29. csütörtök
Péter, Pál
Péter és Pál

Holnap
Pál
napja lesz.

mozanaplo

boldogiskola

tamop logo

Deutsches Sprachdiplom 300x218

logo comenius program

dth