Iskolaegészségügy

Utoljára módosítva: 2016. szeptember 15. (csütörtök) 13:38

Tájékoztató az iskolai gyógytestnevelésről

Tisztelt Szülők!gyogyt

A 2016/2017 tanévtől kezdve a gyógytestnevelés alapszolgáltatás a Béke Utcai Általános Iskolában is elérhetővé válik.

A gyógytestnevelés önálló tantárgy, amelyben a tanuló betegségtípusa szerinti, tantervbe foglalt differenciált képességfejlesztése folyik, mindazok részvételével, akiket az iskolaorvos, ill. a szakorvos gyógytestnevelésre utal. A gyógytestnevelés célja a mozgásszervi deformitásokkal és belgyógyászati panaszokkal küszködő tanulók panaszainak csökkentése, a panaszok megszüntetése a testnevelés eszközeivel. Jogszabály írja elő a gyógytestnevelést az iskolákban melynek értelmében a gyógytestnevelés feladata a gyermek, a tanuló speciális egészségügyi testnevelési foglalkoztatása, ha az iskolaorvos vagy szakorvos a szűrővizsgálat alapján gyógy- vagy könnyített testnevelésre utalja.
A gyógytestnevelési szolgáltatás ingyenes.
Az iskola gyógytestnevelő tanára: Lippai Mária.
Azok a tanulók, akiknek gyógytestnevelés szükséges, heti 1 vagy 2 alkalommal vehetnek részt foglalkozáson az iskola kis tornatermében a délutáni órákban. Az időpontokról az érintett gyermekeket és szüleiket írásban tájékoztatni fogjuk. Ezen tanulók továbbra is részt vehetnek az ingyenes gyógyúszás foglalkozásokon is a gyógytestnevelő irányítása alatt. Ennek helyszíne a Napfényfürdő Aquapolis kinti medencéi.
Kérjük az érintett tanulók szüleit, hogy a gyermek utolsó szakorvosi leletének fénymásolatát az iskolavédőnőnek juttassák el! Ez vonatkozik azokra a tanulókra is, akiknek utolsó iskolai szűrővizsgálata óta derült fény valamilyen egészségügyi elváltozására, amely a gyógytestnevelést indokolttá teszi! Köszönjük!
                        Üdvözlettel:

Lippai Mária Farkas Katalin Kálmán Györgyi
Gyógytestnevelő Testnevelő tanár Iskolavédőnő

Szeged, 2016. szeptember 5.

headlogo

2017. október 21. szombat