Iskolaegészségügy

Együttműködés a Család- és Gyermekjóléti Szolgálattal

Utoljára módosítva: 2016. október 27. (csütörtök) 13:43

Tisztelt Szülők!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a Béke Utcai Általános Iskola és a Szegedi Kistérség Többcélú Társulása Egyesített Szociális Intézmény Család- és Gyermekjóléti Szolgálatának együttműködési megállapodásának megfelelően a szolgálat munkatársai rendszeres fogadóórát tartanak.

A fogadóórán szülő és/vagy gyermek is jelentkezhet a maga problémájával! családsegítő

Helyszíne: Béke Utcai Általános Iskola 6722 Szeged Béke u. 7-9. fsz.: aula

Időpontja: minden hónap 2. keddje 14:30 – 16:00
első alkalom: 2016. 11. 08.; szakember: Révész Andrea

A szolgálat feladatköre:

• Gyermekkel/családdal kapcsolatos problémák (életvezetési, lelki, pszichológiai, egészségügyi, jogi, munkaügyi) kezelése
  • Tájékoztatás és felvilágosítás (szociális intézmények, segélyezési és támogatási formák, kedvezményes étkeztetési lehetőségek, étel- és ruhaadományok, egyéb szociális ellátások)
  • Ügyintézés segítése (segélykérő nyomtatványok, beadványok megírása, iratszerkesztés, telefonos ügyintézés)
  • Adósságkezelési tanácsadás
  • Szolgáltatások közvetítése (ingyenes jogi tanácsadás, pszichológiai tanácsadás, mediáció – közvetítés vitás ügyekben, családterápia, korrepetálás, egyházi és civil szervezetekhez történő közvetítés)
  • Szociális akciók szervezése (adományok közvetítése)

A szolgálat elérhetőségei:

telephely és postacím: 6723 Szeged Sás u. 2.
    telefon: 06-62/498-111; 06-30/401-9318

advent2