DSD I. nyelvvizsga a Béke Utcai Általános Iskolában

Utoljára módosítva: 2017. március 22. (szerda) 08:39

Szóbeli vizsga a 8. osztályosok számára
2017. április 3. (hétfő)

8. osztályos diákjaink immár 5 éve kapnak lehetőséget a DSD I. (Deutsches Sprachdiplom der Kulturministerkonferenz) nyelvvizsgára A2/B1-es szinten, amennyiben a Béke Utcai Általános Iskolában tanórai keretek között tanulják a német nyelvet.Deutsches Sprachdiplom 300x218

A világ több mint 70 országában működik ez a vizsgarendszer, Magyarországon 40 általános és középiskola vesz részt az országok közötti projektben. A nyelvvizsga-bizonyítványokat a német állam állítja ki.

A tanórák és az előkészítő órák együttesen készítenek fel a nyelvvizsgára.

A vizsga egy írásbeli és egy szóbeli részből áll. Az írásbeli vizsga tartalmaz egy olvasás és egy hallás utáni szövegértés tesztet, valamint egy értekező fogalmazás megírását. A szóbeli vizsgán a megadott témakörökben (mindennapi élet), illetve egy választott témában kell bizonyítani a beszédtudást.

A 7. osztályosok számára próbavizsgát szervezünk, ahol a szóbeli vizsgához hasonlóan adhatnak számot tudásukról, a felkészülési folyamat részeként kipróbálhatják a vizsgahelyzetet.

Mindkét esetben a német államot képviselő vizsgaelnök értékeli a vizsgázók tudását.

advent2

2017. december 18. hétfő