Nem Adom Fel!

Utoljára módosítva: 2017. március 29. (szerda) 12:24

Milyenek a fogyatékkal élők mindennapjai?

Tanulságos és nagyon hasznos volt a Nem Adom Fel Alapítvány és az 5.b osztály együttműködése.
Február hónapban erkölcstan órákon ismerkedtek a "mássággal", a fogyatékkal élőkkel, játékos gyakorlatok, beszélgetések, előadás segítségével. Összesen háromszor voltak nálunk az Alapítványtól. Első kézből megoldási kulcsokat kaptak, hogyan szólítsanak meg, hogyan segíthetnek, hogyan próbálják megérteni az ilyen problémákkal küzdő embereket. A gyerekeknek abszolút pozitív visszajelzésük volt, úgy érzem sokat "tanultak" közben. Sok kérdésre, bizonytalanságra kaptak választ.

Az utolsó foglalkozás után megkértem a gyerekeket, hogy írjanak néhány mondatot a tapasztalataikról. Értékes gondolatokat vetettek papírra.

2017-02-22 Nem Adom Fel!

vakacio