Aktualitások,  Programok

2023. őszi papírgyűjtés eredménye

Iskolánk a rendszeres papírgyűjtési akcióval tesz a fakivágás megelőzéséért.
– 21 tonna papírt gyűjtöttünk,
– 570-szer pakoltuk fel és a mérlegre a hulladékot,
– 252 fát mentettünk meg.
Az újrahasznosítás nagyon lényeges, mert egy tonna papírhulladékkal 12 darab felnőtt fát mentünk meg a kivágástól.
A papír újra-hasznosításával kevesebb faanyag felhasználására van szükség. Csomagolóanyagokat, irodapapírokat, borítékokat, fénymásolópapírokat, sőt designbútorokat is készítenek újrahasznosított papírból. Iskolánkban is ilyen borítékokat használunk a hivatali levelezés során.
Megdöbbentő adat, hogy évente 2400 tonnányi reklámújság és szórólap landol a szegediek postaládájában. Ez azt jelenti, hogy egy átlagos családhoz havonta több mint két kilógrammnyi érkezik, hogy aztán a hulladékfeldolgozóba kerüljön. Ha ezt a mennyiséget ismét újra-hasznosítanánk, akkor évente mintegy 7-9 ezer tonna fát menthetnénk meg a kivágástól.