Intézményünk nyitva tartási rendje

Az intézmény tanítási napokon az alábbiak szerint fogadja a tanulókat (nyitva tartás): 6:45 és 18:00 között.

6:45 perctől 7:30 percig az ebédlőben tanári felügyeletet biztosítunk, elsősorban alsó tagozatos tanulók részére. Azok, akik a kora reggeli ügyeletet nem vették igénybe, 07:30-tól léphetnek be az iskolába a Jósika utcai kapun.

A tanítási órák általában 8:05 perckor kezdődnek. Felső tagozatban 7:15 perckor kezdődhetnek a testnevelés és az emelt szintű tantárgyak (német, matematika) órái.

A kisebbségi nyelvoktatás (szerb) tanítási óráit részben a délelőtti tanítási órákhoz kapcsolódó, másrészt – a vendégtanulók érdekében – délutáni órarenddel tartjuk.

Az iskolát szombaton, vasárnap és munkaszüneti napokon zárva tartjuk. Rendezvények esetén a nyitva tartásra, valamint a szokásos nyitvatartási rendtől való eltérésre az igazgató ad engedélyt.

A tanítási szünetek és a tanítás nélküli munkanapok idejére az igazgató gondoskodik a felügyeletre szoruló tanulók foglalkoztatása feltételeinek biztosításáról. Ha ezeken a napokon foglalkoztatást nem kell szervezni, a nyitva tartás szünetel. Indokolt esetben az igazgató ettől eltérő nyitva tartást is megállapíthat.