Eredményeink,  Iskolai eredmények

MaTalent8 matematika tehetségtábor

Az Oktatási Hivatal szervezésében 2023. május 12-14. között egy hétvégét Budapesten, a MaTalent táborban töltött 4 tehetséges diákunk, Benkő-Kiss Léna, Hegedűs Andrea, Kerekes Vanda, Petrik Nóra, valamint felkészítő- és kísérőtanáruk Dlusztus-Páble Erzsébet a tehetséggondozó program keretében.
A háromnapos matematikai tehetséggondozó táborban kiváló matematika tanárok által vezetett csoportfoglalkozások tevékenységei támogatták a tanulók matematika iránti motivációját, kreativitását, együttműködési készségét, fejlesztették a matematikai kompetenciáikat, mélyítették a matematika iránti érdeklődésüket. A programon a tanulók kis csoportokban négy modul jellegű foglalkozáson vettek részt, ahol egy-egy matematikai témakör került feldolgozásra izgalmas, érdekes feladatokkal.
Szombaton a kísérő tehetséggondozó pedagógusok számára szakmai programot szerveztek, ahol a matematikai tehetséggondozás hazai hagyományait, a digitális eszközökkel támogatott értékelést tekintettük át, és a Scientix Inspirációk Stem a tanórákhoz előadást hallgattuk meg.
A szabad időben feltöltődést nyújtott Budapesten a Városliget környező nevezetességeinek megtekintése.
Kiemelkedő tehetségű tanulóink számos élménnyel, új ismeretekkel, barátokkal gazdagodtak.